Златен медал за математиците на Видин

Най-високо отличие за отбора на Видинската математическа гимназия от финала на Деветото международно състезание „Математика без граници“ (1-5 юли 2022, Несебър)! Никола Емилов (11.клас), Николай Евгениев (9.клас) и Слав Славов (9.клас) от ППМГ „Екзарх Антим I“ Видин триумфираха със златните медали в отборното класиране на престижната международна надпревара.

В индивидуалното класиране Николай Евгениев спечели пореден златен медал и купа за цялостно представяне в надпреварата. Никола Емилов завърши втори и се окичи със сребърен медал, само на точка от медал през този сезон остана Александър Перчински.

Поздравления за учениците и техните преподаватели по математика!